PTT'den koronavirüs sebebiyle yoğunluk yaşanan şubelerini kapatma kararı aldı


PTT'den koronavirüs salgınından dolayı gerçekleştirilen önlemler içerisinde yoğunluk yaşanan şubelerini kapatma kararı aldığını duyurdu. Bu salgın esnasında sosyal yardım ödemelerini, PTT dağıtıcıları aracılığıyla İl Emniyet Müdürlükleri ile koordineli olarak, kolluk kuvvetleri ve bekçilerinde katılımıyla bizzat evlerde gerçekleştirileceğini. öte yandan 1000 TL'lik sosyal yardımların elden verileceğini duyurdu.
PTT'den koronavirüs sebebiyle yoğunluk yaşanan  şubelerini kapatma kararı aldı

PTT'den koronavirüs salgınına karşı gerçekleştirilen önlemler kapsamında yoğunluk yaşanan şubelerini bir süreliğine iş durdurma uygulamasına geçileceğini açıkladı. Bu salgın esnasında sosyal yardım ödemelerini, PTT dağıtıcıları aracılığıyla İl Emniyet Müdürlükleri ile koordınalı olarak ,kolluk kuvvetleri ve bekçilerle birlikte hanelere gerçekleştirilecek.

PTT'den gerçekleştirilen bildiride , "Aile Çalışama ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı hususunda gerçekleştirilen sosyal yardım nakitleri süresince bazı PTT şubelerimizde meydana gelen yoğunluğun, çalışanlarımız ve siz değerli müşterilerimizin koronavirüs salgınına karşı sağlığınızda herhangi bir tehtit oluşmamasına yönelik 03.04.2020 tarihinden geçerli olmak üzere; sosyal mesafe kurallarını tam olarak idrak edilemediği, devamlı olarak yoğunluk yaşadığımız lokasyonlarımız ikinci bir bildiriye kadar çalışma durdurma kararı alınmıştır

Bu slagın süresince sosyal yardım ödemeleriniz, PTT çalışanlarımız aracıluığıyla  İl Emniyet Müdürlüklerimiz ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetlerimiz ve bekçilerimizle birlikte hanelerinizde gerçekleştirilecektir

iş durdurma kararı alınmayan şubelerimizde ise gün içinde yoğunluğun artmasına göre  gerçekleştirilen  hizmetlerimize bir süreliğine ara verilmesi olanak dahilinde olacaktır. Toplum sağlığımız için önlemlerimizi çoğaltmaya  ve sizin için çalışmayı sürdüreceğiz." açıklamalarında bulunuldu.


#GÜNDEM