Meteoroloji'den sağanak yağış alarmı kuvetli yağışlar gerimi geliyor. işte ayrıntılar..


Meteoroloji'den gerçekleştirilen son açıklamalara göre, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleriyle birlikte Akdeniz'in doğusunda sağanak yağış oluşması tahmin ediliyor. Yağışların doğu Akdeniz ile Bingöl, Bitlis, Siirt ve Şırnak dolaylarında kuvvetli yaşanacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinde geçerli olmak üzere İzmir, Çanakkale, Muğla bölgeleri de birdaha yağışlı havanın yaşanacağı belirtildi..
Meteoroloji'den sağanak yağış alarmı kuvetli yağışlar gerimi geliyor. işte ayrıntılar..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleştirilen açıklamalarda; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Konya, Kırıkkale ve Çankırı dolayları ile akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Denizli ve Antalya'nın batı ilçelerinin yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yukarı kısımları ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin bazı bölgelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı açıklandı.beklenen Yağışların; Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Adana’nın kuzey ve doğusu ile Bingöl, Bitlis, Siirt ve Şırnak dolaylarında daha sert gerçekleşmesi bekleniyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz'de güneyli kısmlardan daha sert ( 40-60 Km/sa) oluşması tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı iç kesimlerde 3 ila 5 derece düşecegini, diğer bölgelerde herhangibi bir  değişiklik yaşanmayacağı açıklandı. Rüzgarın çoğunlukla güney ve batı, kuzeybatı bölgelerinden kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı kısımlarından daha sert  (40-60 km/sa) olarak esmesi tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Adana’nın kuzey ve doğusu ile Bingöl, Bitlis, Siirt ve Şırnak çevrelerinde sert bişekilde geçmesi tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, ulaşımda bazı olumsuzluklaraneden olabileceği dikkat edilmesi gerektiği açıklamalar arasında yer aldı.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği düşünüldüğünden meydana oluşabilecek zorluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasıelzemdir denildir

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 10°C
Çok bulutlu ve bu sabah saatlerinde sağanak yağışlı

ANKARA °C, 10°C
Parçalı çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

İZMİR °C, 16°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ADANA °C, 19°C
Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 10°C
Parçalı çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı

TRABZON °C, 12°C
Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 7°C
Parçalı çok bulutlu, yağmurlu, sabah saatlerinde yüksekleri yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DİYARBAKIR °C, 14°C
Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

 


#GÜNDEM