İtalya'da ölümlerin artmasının sebebi ne? işte şok eden ayrıntılar.


Koronavirüs pozitif kişilerin yüzde 75’i 50 yaş üzeri olduğu biliniyor. Bu sebeble de gerçekleşen vakaların hayatlarını yitirme oranı çoğalıyor. Genç nüfusa sahip olan Türkiye’de ise bu iyi bir sonuç olarak gözükebilir bu sonuçlar zira genç nüfus ağırlaşmış vakaların miktarı nın hayatlarını kaybetme oranının artmasına engel oluyor. Her ne kadar Türkiye’de vaka sayısının yaş aralığı belirtilmese de oluşan vakaların ileri yaş oranının az olacağı tahminler arasında yer alıyor.
İtalya'da ölümlerin artmasının sebebi ne? işte şok eden ayrıntılar.

Dünya yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelesine devam ediyor. Dünya neredeyse tümünde koronavirüsten dolayı hastalanan insan  sayısı 952 bini geçerken; hayatını kaybedenlerin sayısı 48 bin 310, iyileşenlerin sayısı ise 202 bin 496'ya ulaştı. 

Koronavirüs salgınında en fazla kişinin öldüğü ülke ise İtalya oldu. İtalya'da bir günde 727 kişi daha ölürken, toplam hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 155'e yükseldi. Ülkede koronavirüs vakasına yakalananların sayıs  110 bin 574'e, iyileşenlerin sayısı ise 16 bin 847'ye çıktığı açıklamalar arasında yer aldı.

9tLyNs


#GÜNDEM