İçişleri Bakanı Soylu: Maske stoğu yapmaya çalışan işletmelere el koyarız...


içişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´nın verdiği birifing le alakalı olarak üzerine işletmelerinde maske stoklayan firmalar tespit ettiklerini açıklıyarak, "Sağlık Bakanlığımızla anlaşma yapmalarını ilettik . bunu yapmazlarsa elimizde başka yetkilerde bulunmaktadır, bu yetkileri kullanmaktan geri kalmayacağız. Allah şahit, bir 10-12 saat daha zamnları bulunmaktadır, yarın fabrikalarına el koyarız" şeklinde açıklamalarda bulundu.
İçişleri Bakanı Soylu: Maske stoğu yapmaya çalışan işletmelere el koyarız...

"FABRİKALARINA EL KOYARIZ"

Süreç içinde stokçuluk yapmaya çalışanları sert şekilde uyaran Soylu, şu açıklamaları yaptı:

"İki gündür, vatandaşlarımızın haberi yok , biz bir sorunla mücadele ediyoruz. Maske üreticilerinin bir kısmı, hepsini içine alamam. Almışlar, kendi bünyelerinde maskeleri saklıyorlar. Sağlık Bakanımız iki gece önce bana ulaştı. Bütün güvenlik kuvetlerimizle toplantılar düzenliyoruz. geçtiğimiz sabah saat 08.00 itibarıyla Türkiye'deki bütün üreticilere aynı anda operasyonlar düzenledik Onlara bir tek şey ifade ettik.

Akşam 20.00 de geçerli olmak üzere  Sağlık Bakanlığımızla sözleşme ortamı oluşturmaları için onları tekrar uyarılarda bulunduk. bunu yapmazlarsa  elimizde başka yetkiler bulunmakta , bu yetkileri hayata geçirmekten  da hiçbir zaman geri kalmayız Parasıyla satın alacağız, hem de iyi parayla satın alacağız, Sağlık Bakanlığı bu projeyi yönetmektedir. 'Acaba ben bu işe gireyimmi girmeyeyimmi diye düşünmeyin derim?'  Allah şahit, 10-12 saat daha zamnları kaldı , yarın fabrikalarına el koyma işlemine başlayabiliriz. Hiç bundan da geri durmıyacağız ve böyle bir yetkimiz bulunmaktadır."