Bakan Koca coranavirüsünden hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı...


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili bigilendirme yaptı son dakika gelişmelerini sosyal medeya aracılığıyla açıkladı. Bakan Koca gerçekleştirdiği açıklamada "Kaç kişi? 195 ülkede her gün bu ceavpa aranıyor. can kayıpları olsada Türkiye için geç kalınmış bir durum yok. Tedbir, çoğalmayı engelleyebilir önünü SON 24 SAATTE toplam 3.952 test gerçekleştirildi. 343 yeni belirlenen tanı var. 7 hastamız hayatını kaybetti. Biri KOAH hastasıydı. Altısı ileri yaşlardaki hastalarımızdı Aldığımız önlemler kadar güçlüyüz" dedi.
Bakan Koca coranavirüsünden hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte toplam 3 bin 952 test gerçekleştirildiğini söyleyerek  "343 belirlenen yeni tanı var. 7 hastamız hayatını kaybetti" dedi.

Bakan Koca, sosyal medeya hesaplarından yeni koronavirüs hastalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "'Kaç kişi?' 195 ülkede her gün bunun cevabı aranıyor. can kayıpları olsada Türkiye için geç kalınmış değil. önlemler, çoğalmayı durdurabilir . Son 24 saatte toplam 3 bin 952 test gerçekleştirildi. 343 yeni vaka bulunmakta var. 7 hastamız hayatını kaybetti. Biri KOAH hastasıydı, 6'sı ileri yaştaydı. Aldığımız önlemler kadar güçlüyüz" açıklamalarında bulundu.

YENİ TİP KORONAVİRÜS SALGININDA SON 24 SAAT

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yakalanan kişi sayısı 410 bini bulurken, virüs sebebiyle ölenlerin sayısı 18 bin 295, iyileşenlerin sayısı ise 107 bin oldu.

En fazla can kaybının meydana geldiği ülke İtalya
En fazla ölüğmün meydana geldiği ülke İtalya'da, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) hayatını kaybedenlerin  sayısı bugün 743 kişi çoğalarak 6 bin 820'ye çıkarken , salgının başından itibaren virüse yakalanların sayısı ise 69 bin 176'ya yükseldi. Ülkedeki iyileşenlerin sayısı ise 894 artarak 8 bin 326 oldu.